Mateřská škola Domeček
MS Domeček

O nás

Česko-anglická mateřská škola Domeček vznikla v roce 2010. Rodinnou školku jsme si založili se záměrem dopřát našim vlastním dětem to nejlepší. Naší velkou inspirací ve vztahu k dětem je přístup popsaný v knize manželů Kopřivových „Respektovat a být respektován“. Rovněž se rádi vracíme k moudrům popsaným v knize Lidmily Pekařové „Jak žít a nezbláznit se“. 

Mateřská škola je situovaná v prostorné vile se zahradou přímo u vstupu do Prokopského údolí. Interiér je vybaven nábytkem a zařízením odpovídajícím bezpečnostním a hygienickým normám. Jelikož jsme zastánci názoru, že není důležité, aby děti měly ve školce nepřeberné množství hraček, snažíme se vhodným výběrem pomůcek podnítit jejich vlastní kreativitu a fantazii. Rádi se necháváme inspirovat různými přístupy a metodikami (např. Montessori). 

Velkou váhu přikládáme rovněž pohybu na čerstvém vzduchu. Přiměřenému pobytu na zahradě a v přírodě se nevyhýbáme ani v případě nepříznivého počasí. Náš profesionální tým připravuje dětem od 2 do 7 let plnohodnotný program v duchu našeho hesla „Záleží nám na Vašem dítěti“.

Naše vize

Domeček je školka, ve které se budete cítit jako doma. Naší prioritou je vytvořit pro vaše dítě bezpečné prostředí, ve kterém k sobě všichni přistupují jako partneři. Díky individuální péči dokážeme identifikovat a následně rozvíjet talenty dětí. Chápeme důležitost jazykové připravenosti v dnešním globálním světě.


Mohlo by Vás zajímat

Denní program

I když je každý den v naší školce jiný, denní činnosti mají své pevné místo.


Ukázka denního programu
Odpolední aktivity

Zájmové kroužky a aktivity jsou pevnou součástí každodenního programu a probíhají převážně v odpoledních časech.

Nabídka kroužků
Stravování

V Domečku nabízíme zdravou a vyváženou stravu. Na výběr máme ze tří možností.

Celá nabídka
Léto v domečku

Výlety, výtvarné, hudební a sportovní aktivity.Celá nabídka