Mateřská škola Domeček
MS Domeček

Často kladené dotazy

Připravili jsme odpovědi na vaše nejčastějši otázky. Pokud chcete vědět více, spojte se s námi. Rádi vám odpovíme.

V Domečku simulujeme prostředí bilingvní rodiny, ve které jeden rodič mluví např. česky a druhý anglicky. Dítě se tak naučí přirozeně komunikovat s každým v jeho jazyce.

Děti ve školce jsou rozděleny do tříd podle věku, zralosti a dovedností.

Nabízíme 2 základní programy – celodenní program a půldenní program. Konkrétní ceny najdete v ceníku.

Každý den má svůj pevný rámec, ve kterém je zahrnuta zábava, výuka, odpočinek, venkovní aktivity a kroužky. Přečtěte si více o denním programu.

Kvalitní strava je pro rozvoj dětí velmi důležitá. V naší školce nabízíme pestrý jídelníček dle zásad zdravé vyvážené životosprávy. Dětem nabízíme i potraviny, které možná zatím neznají, ale rády ochutnají (bulgur, zeleninové pomazánky, mungo klíčky, atd.). Podívejte se na náš ukázkový jídelníček v záložce Stravování.

Uvědomujeme si, že pozornost učitele může být plnohodnotně zaměřena pouze na malý počet dětí. V naší školce jeden učitel pečuje o 4 až 8 dětí.

Naše školka disponuje velkou zahradou, ale často podnikáme i vycházky do Prokopského údolí a na okolní dětská hřiště. Nevadí nám ani déšť, v pláštěnkách a holinkách chodíme skákat do louží!

Ne, máme otevřeno 12 měsíců v roce s výjimkou českých státních svátků a Vánoc. Na letní měsíce se k nám přidávají i děti z okolních školek – podívejte se na Léto v Domečku.

Ano, jsme školka akreditovaná Ministerstvem školství, a tudíž si u nás může váš předškolák absolvovat povinný rok předškolního vzdělávání.

Děti v Domečku se systematicky připravují na vstup do klasické základní školy (státní nebo soukromé). Díky vysoké úrovni angličtiny však rodiče často volí i jiné alternativy, jako jsou například mezinárodní anebo bilingvní školy.