Soukromá školka Praha 5
Soukromá školka Praha 5

Odpolední aktivity

Zájmové kroužky a aktivity jsou pevnou součástí každodenního programu a probíhají převážně v odpoledních časech. Školka DOMEČEK Vám nabízí i následující kroužky:

 • Jóga pro děti

  Jógové pozice působí na správné držení těla a udržují rovnováhu důležitých životních funkcí. Cvičení jógy umožní vyjádřit spontánní radost z pohybu, dodá dětem dobrou náladu a naučí je, jak se zklidnit, nebo naopak získat energii. Každý cvik má svůj obrázek a písničku, proto si je děti lehce pamatují.   

 • Koně

  Pravidelnou jízdou na koni děti trénují koordinaci pohybů celého těla a udržení rovnováhy.     

 • Deskové hry

  Ve spolupráci s Mensou ČR jsme zařadili do pravidelného programu deskové hry a další prvky NTC Learning, které prokazatelně zvyšují efektivitu využívání mozkové kapacity v dětském věku.     

 • Science / Objevy a pokusy

  Kroužek Science je veden v anglickém jazyce a jeho cílem je objevování našeho světa a jeho fyzikálních a chemických zákonů. Děti dělají různé pokusy, jako například vytváří vlastní modelínu,  pozorují , jak lze ovlivnit barevnost kytek ve váze atd.  

 • Music and Dancing 

  Zpívání a tancování anglických písniček děti moc baví. Děti se aktivně seznamují s různými hudebními nástroji.  Každou písničku doprovází zábavný taneček. 

 • Keramika

  Rozvoj jemné motoriky je u dětí předškolního věku velmi důležitý a keramika je ideální cestou, jak kreativně a hravě motoriku trénovat. Děti vytváří nejrůznější věci od jednoduchých obrázků až po složité výtvory jako svícny, vázičky atd. 

 • Flétna / zdravé dýchání

  Zdravé dýchání trénujeme na lekcích hry na flétnu.  Děti začínají správným dýcháním a pokračují jednoduchými písničkami, a pokud usilovně trénují i doma, předvedeme na konci školního roka rodičům a kamarádům hezkou písničku.