Soukromá školka Praha 5
Soukromá školka Praha 5

Odpolední aktivity

Zájmové kroužky a aktivity jsou pevnou součástí každodenního programu a probíhají převážně v odpoledních časech. Školka DOMEČEK Vám nabízí i následující kroužky:

 • Jóga pro děti

  Jógové pozice působí na správné držení těla a udržují rovnováhu důležitých životních funkcí. Cvičení jógy umožní vyjádřit spontánní radost z pohybu, dodá dětem dobrou náladu a naučí je, jak se zklidnit, nebo naopak získat energii. Každý cvik má svůj obrázek a písničku, proto si je děti lehce pamatují.   

 • Čtení nás baví

  Aktivně se účastníme projektu „Celé Česko čte dětem“. Čtení je tak nedílnou součástí našich denních aktivit. V odpoledním kroužku se učíme, jak si užít s knížkou co nejvíc legrace.     

 • Deskové hry

  Ve spolupráci s Mensou ČR jsme zařadili do pravidelného programu deskové hry a další prvky NTC Learning, které prokazatelně zvyšují efektivitu využívání mozkové kapacity v dětském věku.     

 • Science / Objevy a pokusy

  Kroužek Science je veden v anglickém jazyce a jeho cílem je objevování našeho světa a jeho fyzikálních a chemických zákonů. Děti dělají různé pokusy, jako například vytváří vlastní modelínu,  pozorují, jak lze ovlivnit barevnost kytek ve váze, atd.  

 • Tanec / Pohybové hry 

  Postupně se seznamujeme s různými tanečními styly (balet, samba, hip hop, break dance) a díky různým pohybovým hrám si užíváme radost z pohybu.

 • Keramika

  Rozvoj jemné motoriky je u dětí předškolního věku velmi důležitý a keramika je ideální cestou, jak kreativně a hravě motoriku trénovat. Děti vytváří nejrůznější věci od jednoduchých obrázků až po složité výtvory jako svícny, vázičky atd. 

 • Bubnování

  Rytmus máme v těle, tak proč se mu nevěnovat malinko intenzivněji? Bubnujeme nejen na bubínky a boomwhackry, dokonce zvládneme i jednoduchý „notový“ zápis.