Soukromá školka Praha 5
Soukromá školka Praha 5

Kdo jsmeČesko-anglická mateřská škola Domeček vznikla v roce 2010. Rodinnou školku jsme si založili se záměrem dopřát našim vlastním dětem to nejlepší. Naší velkou inspirací ve vztahu k dětem je přístup popsaný v knize manželů Kopřivových „Respektovat a být respektován“. Rovněž se rádi vracíme k moudrům popsaným v knize Lidmily Pekařové „Jak žít a nezbláznit se“. 

Mateřská škola je situovaná v prostorné vile se zahradou přímo u vstupu do Prokopského údolí. Interiér je vybaven nábytkem a zařízením odpovídajícím bezpečnostním a hygienickým normám. Jelikož jsme zastánci názoru, že není důležité, aby děti měly ve školce nepřeberné množství hraček, snažíme se vhodným výběrem pomůcek podnítit jejich vlastní kreativitu a fantazii. Rádi se necháváme inspirovat různými přístupy a metodikami (např. Montessori). 

Velkou váhu přikládáme rovněž pohybu na čerstvém vzduchu. Přiměřenému pobytu na zahradě a v přírodě se nevyhýbáme ani v případě nepříznivého počasí. Náš profesionální tým připravuje dětem od 18 měsíců do 7 let plnohodnotný program v duchu našeho hesla „Záleží nám na Vašem dítěti“.